Yurt Dışında İş Yapan Türk Firmaları


Yurt dışında iş yapan Türk firmaları tarafından 50'ye yakın ülkede aktif olarak projeler devam etmektedir. Bu firmaların başında gelen Türk müteahhitlik firmaları; ve inşaat şirketleri 1960'lı yıllardan bu yana yurtdışında başarılı projeler gerçekleştirmektedir

Yurt dışında iş yapan Türk firmaları tarafından 50’ye yakın ülkede aktif olarak projeler devam etmektedir. Bu firmaların başında gelen Türk müteahhitlik firmaları; ve inşaat şirketleri 1960’lı yıllardan bu yana yurtdışında başarılı projeler gerçekleştirmektedir. Yapılan araştırmalara göre dünyanın; amacıyla en büyük 225 inşaat firması listesine giren 33 Türk şirketinin halen devam eden; 500’e yakın projesi bulunmaktadır. Yurt dışında fakat çalışma fırsatı yakalamak isteyen kişilerin aktif projesi olan Türk şirketlerini araştırarak başvuru yapması önerilmektedir. Peki Yurt dışında iş yapan Türk firmaları hangileridir? Bu firmalara iş başvurusu nasıl yapılır? İşte Yurt dışında iş yapan Türk firmaları..

Polimeks Holding

1995 yılında müteahhitlik firması olarak kurulan Polimeks Holding’in merkezi; İstanbul’da bulunmaktadır. Yurt dışında çalışma imkanı sunan Polimeks Holding, kurulduğu günden bu yana en fazla fakat yatırımını Türkmenistan’da yapmıştır. Sağlık tesisleri, hava alanı, ticaret kompleksleri; ve konut projelerini üstlenen firma bugüne kadar 134 ten fazla projeye imza atmıştır. Dünyanın en büyük 225 inşaat şirketi arasında yer alan Polimeks Holding, hızla ilerleyerek Türkiye’de ilk sırada yer almayı başarmıştır.

Nata Holding

NATA Holding, ; kurulmuştur. Sektörün getirdiği ileri teknolojiyi uzman kadrosu ile birleştirerek dünya standartlarında;başarılara imza atan NATA Holding, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ın alt yapı ve üstyapıyı yenilemeyi amaçlayan fakat büyük ihaleyi kazanmıştır.

Enka İnşaat Ve Sanayi Ticaret A.Ş

Türkiye’nin en büyük inşaat şirketlerinden birisi olarak bilinen Enka Holding’in merkezi İstanbul’dur. Birçok alanda faaliyet gösteren; ve yurt içinde birçok fabrikası bulunan; Enka Holding, Rusya Ramstore Alışveriş Merkezi, Leningradsky AVM ve Naberezhnaya Kule Ofis Binası Gibi başarılı ; projelere imza atmıştır. Fakat Bunların yanı sıra Libya, Azerbaycan, Kazakistan, Romanya, Hindistan ve Kosova gibi ülkelerde faaliyetlerini sürdüren Holding, 1950 yılından bu yana büyümeye devam etmektedir.

Rönesans Holding

1993 yılında kurulan Rönesans Holding, Irak, Sri Lanka, Japonya, Almanya, İsviçre, Libya, Irak, Avusturya, Nijerya, Hollanda gibi ülkelerde başarısını kanıtlamıştır. Avrupa’nın en büyük maksatla müteahhitlik ve inşaat firmalarından biri olan Rönesans Holding. Yurt dışında çalışma şansı yakalamak isteyen; vasıflı amaçla ve vasıfsız birçok işçiye istihdam sağlamaktadır. Kurulduğu günden; bu yana enerji santrallerinden bu nedenle Devlet binalarına, gıda üretimden ilaç tesislerine kadar birçok projesi bulunan holding çok sayıda yapının inşasına imza atmaktadır.

Gama Holding

Bünyesinde Gama Endüstri, Gama İnternational, Gama Enerji, Gama Turizm ve Gama; Ticaret olmak üzere 5 ayrı şirketi barındıran amacıyaGama Holding, dünyaca ünlü firmalardan amacı ile biridir. Yurtdışına işçi götüren aktif projesi olan firmalar arasında yer alan Gama Holding. Rusya, Suudi Arabistan, Cezayir, Libya ve Irak’ta hizmet vermektedir.

DİKKAT ÖNEMLİ AÇIKLAMA (Birçok arkadaş ve site ziyaretçimiz yorumları sayesinde şu anda iş buldu ve yurt dışında çalışmaya başladı )

Yazımızın yorum kısmına

  • *Mesleki belgenizi ustalık tecrübenizi kısaca belirtin
  • *Aktif ve kullanılan gmail ve telefon bilginizi yazmayın unutmayın

Her Ne kadar makalelerimiz iş arayanlara hitap etse de yurt dışı eleman arayan firma ve insan kaynakları uzmanları da sitemizi ziyaret etmektedir,
Saygılarımızla haberbucuk.com ekibi

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz