TYT sınav giriş belgesi nasıl olmalı renkli mi siyah beyaz mı?


ÖSYM, dün TYT 2018 sınav giriş yerlerini açıkladı. Haziran ayında TYT sınavına girecek adaylar, TYT giriş belgesinin çıktısını almak için ais.osym.gov.tr ​​adresinden devam ediyor. Peki TYT giriş belgesi çıktısı nasıl olmalı? ÖSYM, TYT sınav giriş belgesinin çıktısını alan adaylar için bir uyarı yayınladı.
TYT sınav giriş belgesi nasıl olmalı renkli mi siyah beyaz mı?

Tyt Sınav Giriş Belgesi Çıkış Renkli Veya Siyah Beyaz Nasıl Olmalıdır?

Tyt Adayları İçin Tyt Giriş Belgesi Yazdırılırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerektiğini Sizler İçin Derledik.

Adayların İnternetten Temin Ettikleri Belgelerin Renkli Veya Siyah Beyaz Çıktılarını Sınav Günü Yanlarında Bulundurmaları Gerekmektedir. Tyt Sınav Giriş Belgesinin Renkli Veya Siyah Beyaz Olması Sorun Değildir.

TYT sınav giriş belgesi çıktı almak için tıklayınız

AYT sınav giriş belgesi çıktı almak için tıklayınız

Tyt Giriş Belgesi Çıktısına Hiçbir Şey Yazmayın!

Belgenin Ön Ve Arka Yüzünde Ösym Tarafından Belirlenen Bilgiler Dışında Yazı, Resim Ve İşaret Bulunmayacaktır.

Sınav Giriş Belgesi Yanında Fotoğrafı Olmayan Adaylar Sınava Alınmayacaktır. Kişisel Bilgileri Okunmayan Ve Fotoğrafta Tanınmayan Adayların Tyt'ye Girmesine İzin Verilmez. Aynı Durum Tyt Giriş Belgesi Çıktıları Zarar Gören Adaylar İçin De Geçerlidir.

Ösym, Tyt Giriş Belgesi Göndermeyecek

Öte Yandan Ösym, Tyt Giriş Belgelerini Göndermeyecektir. Adaylar Sınav Giriş Belgesi Çıktılarını Sadece Ais.osym.gov.tr ​​adresinden Alabilirler.

Dikkat! Lisans Geçerli Değil

Adayların Sınava Girebilmeleri İçin Sınav Giriş Belgesine Ek Olarak Nüfus Cüzdanlarını/tc Kimliklerini Veya Pasaportlarını Yanlarında Bulundurmaları Gerekmektedir. Tyt Girişlerinde Ehliyet Ve Kimlik Kartları Kabul Edilmemektedir.

2018 Tyt Giriş Sertifikası Nasıl Alınır?

2018 Tyt Adayları, Tyt Sınav Giriş Yerlerini Nasıl Öğreneceklerini Ve Tyt 2018 Sınav Giriş Belgesini Nasıl Alacaklarını Merak Ediyor. Tyt 2018 Sınav Giriş Yerlerini Öğrenmek Ve Tyt Sınav Giriş Belgesinin Çıktısını Almak İsteyen Adaylar, Bilgisayarlarının Arama Çubuğuna Ais.osym.gov.tr ​​yazarak Ösym'nin Aday İşlemleri Sayfasına Ulaşacaklardır.

Adaylar 'sisteme Giriş' Bölümüne Tıklayarak Aşağıdaki Sayfaya Gireceklerdir.

Ardından Sisteme Tc Kimlik Numarası Ve Ösym Aday Şifresini Giren Tyt 2018 Adayları, Tyt Sınav Giriş Yerleri İle İlgili Bilgilere Ulaşabilecekler. Adaylar Aynı Ekrandan Tyt 2018 Sınav Giriş Belgelerinin Çıktısını Da Alabilecekler.

 

ÖSYM TYT 2018 sınav giriş yerlerini dün açıkladı.Haziran'da TYT'ye girecek olan adayların TYT giriş belgesi çıktısı almak için ais.osym.gov.tr'ye erişimleri sürüyor. Peki TYT giriş belgesi çıktısı nasıl olmalı? ÖSYM TYT sınav giriş belgesi çıktısı alan adaylar için uyarı yayınladı.

TYT sınav giriş belgesi çıktı almak için tıklayınız

Temel Kurallar için Tıklayınız

TYT SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKTISI NASIL OLMALI RENKLİ Mİ SİYAH BEYAZ MI?

TYT adayları için TYT giriş belgesi çıktısı alma konusunda dikkat edilmesi gerekenleri sizler için derledik.

Adaylar, internetten edinecekleri belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorunda olacak. TYT sınav giriş belgesinin renkli yada siyah beyaz olması bir sorun değil.

TYT GİRİŞ BELGESİ ÇIKTISININ ÜZERİNE SAKIN BİR ŞEY YAZMAYIN!

Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM'nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim ve işaret bulunmayacak.

Sınava giriş belgesini fotoğraf görünür bir şekilde yanında bulundurmayan adaylar, sınava alınmayacak. Kişisel bilgileri okunmayan, fotoğrafta tanınmayan adayların TYT girişlerine izin verilmiyor. Öte yandan, TYT giriş belgesi çıktısı zedelenmiş adaylar içinde aynı durum geçerli.

ÖSYM TYT GİRİŞ BELGESİ GÖNDERMEYECEK

Öte yandan, ÖSYM TYT giriş belgesi gönderimi yapmayacak. Adaylar sınav giriş belgesi çıktıları yalnızca ais.osym.gov.tr adresinden alabilirler.

DİKKAT! EHLİYET GEÇERLİ DEĞİL

Adayların sınava girebilmeleri için sınava giriş belgesinden başka, nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı veya pasaportlarını yanlarında bulundurmaları zorunlu olacak. Ehliyet ve kişisel kimlik kartları TYT girişlerinde kabul edilmiyor.

TYT GİRİŞ BELGESİ 2018 NEREDEN NASIL ALINIR?

2018 TYT adayları TYT sınav giriş yerlerini öğrenmek ve TYT 2018 sınav giriş belgesini nasıl alacaklarını merak ediyor. TYT 2018 sınav giriş yerlerini öğrenmek isteyen ve TYT sınav giriş belgesi çıktısı almak isteyen adaylar bilgisayarlarının arama çubuğuna ais.osym.gov.tr yazarak aşağıda görüntüsü bulunan ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sayfası'na ulaşacaklar.

Adaylar 'Sisteme Giriş' bölümünü tıklayarak aşağıdaki sayfaya girecekler.

Daha sonra TC Kimlik Numarası ve ÖSYM Aday Şifresi'ni sisteme giren TYT 2018 adayları TYT sınav giriş yerlerine ilişkin bilgilere ulaşabilecekler. Adaylar aynı ekrandan TYT 2018 sınav giriş belgelerinin çıktılarını da alabilecekler.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz