Sübhaneke Duası Okunuşu ve Anlamı - Sübhaneke Arapça Okunuşu ile Anlamı ve Türkçe Okunuşu ile Anlamı


Sübhaneke Namazı İslam Dünyası İçin Önemli Bir Yere Sahiptir. Müslümanlara Farz Olan 5 Vakit Namazı Kılarken Tekbirden Sonra İlk Okunan Dua Subhanake Namazıdır. Bu Nedenle, Bu Duayı Ezbere Bilmek Çok Önemlidir. Subhaneke Duasını Bu Başlık Altında Türkçe Ve Arapça Okuma Seçeneği İle Ezberleyebilir Veya Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz. Subhaneke Duasının Detaylarını, Anlamını Ve Dinleme Seçeneğini İnceleyebilirsiniz.

Namaza Başladıktan Sonra Tekbir Alındıktan Sonra İlk Dua Subhaneke Okunur. Bu Nedenle, Bu Dua Ezbere Bilinmelidir. Subhaneke Duasını Ezbere Bilmeyenler Bu Başlık Altından Okumaya Başlayabilirler. Türkçe Çevirisi Ve Arapça Okunuşunun Yanı Sıra Subhaneke Duasını Dinleme Seçeneği İle Bu Duayı En Doğru Şekilde Öğrenebilirsiniz. Müslüman Dünyası İçin Önemli Bir Yere Sahip Olan Sübhaneke Namazı Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Detaylar Burada.

Subhaneke Duası Arapça Okunuş

Bismillahirrahmanirrahîm

Sübhânekellâhümme ve bi hamdik

ve tebârakesmük

ve teâlâ ceddük

(vecelle senâük)*

ve lâ ilâhe ğayrük.

Süphaneke Duası Türkçe Anlamı

Rahman Ve Rahim Olan Allah'ın (c.c) Adıyla

Allah'ım! Sen eksik sıfatlardan pak ve uzaksın.

Seni daima böyle tenzih eder ve överim.

Senin adın mübarektir.

Varlığın her şeyden üstündür.

Senden başka ilah yoktur.

Cenaze Namazında Subhaneke Nasıl Okumalı?

Sübhaneke Cenaze Namazlarında Zannedildiğinden Farklı Okunur. Cenaze Namazını Kılarken Bu Duayı Aşağıdaki Parantez İçindeki Yeri İle Birlikte Okuyabilirsiniz.

Sübhânekellâhümme ve bi hamdik

ve tebârakesmük

ve teâlâ ceddük

(vecelle senâük)*

ve lâ ilâhe ğayrük.

Subhaneke Duasının Önemi

Sübhaneke Duası, Namazda Tekbir Aldıktan Sonra Okuduğumuz İlk Duadır. Bu Sebeple Namaz Kılan Kişinin Bu Duayı Ezbere Bilmesi Gerekir. İslam Alemi İçin Farz Kılınan 5 Vakit Namazda Okunan Dualardan Biri Olan Sübhaneke Duasını Türkçe Ve Arapça Olarak Yukarıda Bulabilirsiniz.

Peygamberimiz Muhammed (sav) Namaza Başlayınca; "subhanekellahumme Ve Bihamdike Ve Tebarekesmuke Ve Ta'ala Ceduke Vela İlahe Gayruk" Derdi. (ebu Davud)

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz