Mucomax 400 mg Efervesan Tablet


Mucomax, asetilsistein içeren ve suda tamamen çözüldükten sonrasında kullanılan efervesan tabletler şeklinde bir ilaçtır. Mucomax, Silika Jel Pp Kapaklı Pp Plastik Tüplerde 10 ve 30 Efervesan Tablet Olarak Mevcuttur. Tabletler Beyaz Renkli ve Yuvarlak Şekillidir.
Mucomax 400 mg Efervesan Tablet

Gösterge Bilgisi:

İlacın etken Maddesi Asetilsisteindir. Mucomax 400 Mg Efervesan Tablet Vb. Bronş Ve Akciğer Hastalıklarında (bronkopulmoner) Ve Nezle Ve Soğuk algınlığına Bağlı solunum yollarının İltihaplanmasında; solunum yollarında Balgamı Çözer Ve Atılımını Kolaylaştırır (mukolitik).

Ek olarak Yüksek Dozda Parasetamol Zehirlenmelerinde Karaciğer Hasarını Azaltıcı Ve Zehirlenmeleri Önleyici tesiri Vardır. Balgam Söktürücü Özelliği İle solunum sisteminı Kaplayan Yoğun Balgamı Sulandırır, Kıvamını Azaltır, Etkili Bir Öksürük Oluşturur Ve Kolayca Dışarı Atılmasını Sağlar. Göğüs Tıkanıklığını Azaltır.

Mucomax, solunum yollarında Ve Akciğerlerde Koyu Renkli Ve Yapışkan Olduğu İçin Çıkarılamayan veya kuvvetlikle Çıkarılamayan Mukusun (balgam) Daha basit Çıkarılması Ve Balgam Oluşumunun Önlenmesi İçin Kullanılır.

Mucomax 400 Mg Efervesan Tablet Hakkında Bilinmesi Gerekenler?

 1. İlacın etkili maddesine alerjiniz varsa, bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Mucomax, bronş ve akciğer hastalıklarında (bronkopulmoner) balgam oluşumunu ve soğuk algınlığı ve üşümeye bağlı solunum yollarının iltihaplanmasını azaltır. Oluşan balgamı sulandırır ve öksürerek dışarı atılmasını sağlar.
 3. Tedaviniz esnasında bolca Sıvı Tüketin. Bol sıvı alımı ilacın balgam söktürücü tesirini artırır.
 4. Öksürük Bastırıcılarla birlikte Kullanmayın. Öksürük Bastırıcılar Öksürük Refleksini Azaltarak Balgam Üretimini Önler.
 5. Mucomax size sadece mevcut durumunuz için reçete edilmiştir. Doktorunuz önermedikçe başka rahatsızlıklar için kullanmayınız. Asla Başkasıyla Paylaşmayın.
 6. Tedaviniz esnasında asetilsistein yada yardımcı maddelerinden herhangi birine alerjiniz olursa, ilacı almayı bırakın ve derhal doktorunuza danışın.
 7. Bulantı ve kusmaya niçin olabilecek bir hastalığınız varsa; Kullanmadan Önce Doktorunuza söyleyin. İlacın kullanımı bulantı ve kusmayı artırabilir.
 8. Bazı durumlarda Mucomax Efervesan Tabletlerin kullanımı Özel Bakım Gerektirir. Bu yüzden özellikle astım veya bronkospazm öykünüz varsa veya karaciğer hastalığı, siroz, böbrek hastalığı, epilepsi, peptik ülser (mide yada duodenum ülseri), yiyecek borusunda vazodilatasyon yada öksürük refleksi gibi sağlık problemlerınız varsa yeterli değildir. / öksürük. Değilse; Kullanmadan Önce Doktorunuzu Bilgilendiriniz.
 9. Antibiyotik ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır. Antibiyotik tedavisi görüyorsanız, bu ilacı antibiyotiği almadan 2 saat önce yada sonrasında alınız.
 10. Hamilelik ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
 11. Hamileyseniz, ilaç kullanımı konusunda her süre çok dikkatli olmalısınız. Anne ve doğmamış bebek üzerinde herhangi bir zararlı etkisinin olup olmadığı tam olarak bilinmemektedir. Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız, kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
 12. Emziriyorsanız, tedaviye başlamadan önce doktorunuza emzirdiğinizi söyleyiniz. Anne sütüne geçip geçmediği tam olarak bilinmemektedir. Emziren anneler ilaç kullanımı mevzusunda her vakit çok dikkatli olmalıdır.

 Mucomax 400 Mg Efervesan Tablet Nasıl Kullanılır?

 1. Bu ilacı tam olarak doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmalısınız. Tedavi esnasında devamlı Doktorunuzun Talimatlarına Uyun. Yanlış ve eğitim dışı uygulamalar hastalığın seyrini negatif etkisinde bırakır ve sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacın her bir dozunu bir bardak suda eritin ve beklemeden için. Aç karnına veya yemekle birlikte alınabilir.
 3. 14 Yaşından Büyük Gençler ve Yetişkinler için Önerilen Günlük Doz: Günde 1-3 kez 1 Efervesan Tablet;
 4. 6-14 Yaş Arası Çocuklar İçin: Günde Bir kere 1 Efervesan Tablet.
 5. Doktorunuz tarafınca başka şekilde tavsiye edilmediği sürece tedavi süresi 4-5 günü geçmemelidir.
 6. Parasetamol Zehirlenmesinde Kullanımı: Yükleme Dozu 140 Mg/kilo; 4 saatte bir 70 mg/kilogram idame dozu olarak kullanılır.

İlacın Olası Yan Etkileri:

 1. Karın ağrısı, nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik varsa hemen doktorunuza haber veriniz.
 2. İlacın Kullanımına İlişkin Ortak Yan Etki Bildirilmemiştir.

Etkin Madde: Asetilsistein
İlaç Markası: Mucomax 400 Mg Efervesan Tablet

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz