LC Waikiki sahibi kim, kime ait, Türk mü? ne anlama geliyor? Türk markası mı? ne zaman, nerede kuruldu?


LC Waikiki'nin sahibi kim çok merak ediliyor. LC Waikiki hangi ülkenin markasıdır? Türk yapımı mı? LC Waikiki'nin sahibi kimdir? LC Waikiki kelimesi ne anlama gelir, ne anlama gelir? LC Waikiki ile ilgili tüm bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
LC Waikiki sahibi kim, kime ait, Türk mü? ne anlama geliyor? Türk markası mı? ne zaman, nerede kuruldu?

Türkiye'de Ve Dünyada Yüzlerce Şubesi Bulunan Lc Waikiki Firması Hakkında Çok Soru Geliyor. Her Ne Kadar Yabancı Bir Şirket Olduğu Yönünde Söylentiler Olsa Da Aşağıdaki Ortaklık Yapısında Da Göreceğiniz Üzere Bu Söylentiler Gerçek Dışıdır. Lc Waikiki Sahibi Yabancı Şirketlerin İddialarının Gerekçeleri Ve Şirket Yapısı Hakkında Detaylı Bilgilerin Yer Aldığı Bu Yazı, Soruların Net Yanıtlarını Ortaya Koyacaktır. Lc Waikiki'nin 47 Ülkede Yaklaşık 50.000 Çalışanı Ve 1000'den Fazla Mağazası Bulunmaktadır. Türkiye'de 79 İlde 497 Lc Waikiki Mağazası Bulunmaktadır.

Lc Waikiki'nin Sahibi Türk Mü? Türk Markası? Lc Waikiki Ne Zaman Ve Nerede Kuruldu? Lc Waikiki'nin Sahibi Kimdir? Lc Waikiki Ne Anlama Geliyor? Türk Markası? Lc Waikiki Ne Zaman Ve Nerede Kuruldu?

Lc Waıkıkı Nedir?

Lc Waikiki Veya Kısaca Lcw, 47.700 Çalışanı Ve 47 Ülkede 1047 Mağazası İle İstanbul Merkezli Bir Mağaza Zinciridir. Adını Hawaii Adasındaki Waikiki Plajından Ve "arkadaşlar" Anlamına Gelen Fransızca "les Copains" Kelimesinin Baş Harflerinden Alır.

Her Yıl Haliç'te Düzenlenen Dragon Boat Yarışlarının Yanı Sıra Innovation You Are Fashion Design Yarışması'nın Da Organizatörü Lc Waikiki'dir.

Lc Waıkıkı Ne Anlama Geliyor? Bunun Anlamı Ne?

Lc Waikiki, Adını Hawaii Adasındaki Waikiki Plajından Ve "arkadaşlar" Anlamına Gelen Fransızca "les Copains" Kelimesinin Baş Harflerinden Alır.

Lc Waıkıkı'nin Kurucusu Kimdir?

Lc Waikiki'nin Kurucusu George Amoual'dır. Şirket Daha Sonra Taha Tekstil Tarafından Satın Alındı. Lc Waikiki'nin Ceo'su Mustafa Küçük'tür.

Kısa Adı Lcw (lc Waikiki) Olan George Amoual, 1985 Yılında Fransa'da Kuruldu. Ancak Şu Anki Sahibi George Amoual Değildir. Şu Anki Sahibi Mustafa Küçük'tür ve O Bir Türktür.

Lc Waıkıkı Kaçtane Mağazası var ve Mağazaları

Taha Tekstil Tarafından Satın Alındıktan Sonra Avrupa'daki İlk Mağazasını Romanya'da Açtı. Mart 2020 İtibariyle Romanya Dışında 47 Ülkede Toplam 1004 Mağazası Bulunmaktadır.

Türkiye'de 78 İlde 400'ün Üzerinde Lc Waikiki Mağazası Bulunmaktadır.

İştirakler

Yerel:

Taha Giyim A.ş.

Taha Konf. Şarkı Söyleme. Ve Tic. Ltd Şti.

Zirve Mimarlık İnşaat San. Ltd Şti.

Yurt Dışı:

Tema Tekstil Ltd.

Tema Perakende Eg S.a.e

Temacos Moda Giyim Ltd.

Tema Yatırımı

Tema Mağazacılığı

Tema Moda Ukrayna Llc

Tema Moda Rusya

Tema Perakende Ro Srl

Tema Shanghai Trading Co Ltd.

Genel Ticaret Ltd.

Tema Perakende Shpk Satın Al

Tema Perakende Bg Eood

Too Tema Perakende Kz

Tema Perakende Ba Doo U Osnivanju

Ooo Tema Perakende Ru

Tema Perakende De Gmbh

Tema Ge Ltd.

Tema Perakende Pl Sp. Z.o.o.

Lc Vaikiki Retail Az Mmc

Tema Taha Pars

Lc Waikiki Ma Sarl Au

Mustafa Küçük Kimdir?

Forbes'in bu yıl Türkiye'nin en zengin 11. listesine göre ilk milyarderi olan Mustafa Küçük, 1963 yılında Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde köylü bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Kısıtlı eğitim imkanlarına rağmen bulunduğu ilçeden üniversiteyi kazanan 2 kişiden biri oldu. 1986 yılında, yüksek lisans eğitimi sırasında tanıştığı arkadaşının ailesinin 8 küçük makine atölyesinde iş dünyası ile tanıştı. . 1987 yılında Tema Tekstil'in teklifi ile bir apartmanın bodrum katında bir atölyede kendi işini kurdu. Başladıklarında şoförlü ve sekreterli 3 kişiydiler. Daha sonra örnekleri dikmek için bir dikiş makinesi ve bir kesim masası satın aldı. Bir süre tedarikçilerle iş yaptı.

Zamanla Nakış, Baskı, Etiketleme Ve Boyamaya Yatırım Yaptı. 1988 Yılında Tema Tekstil'de Genel Müdür Olarak Görev Yapan Mustafa Küçük, Tema Holding'de Genel Koordinatör Olarak Görev Yaptı. 2000 Yılında Taha Holding Perakende Ve Üretim Gruplarını Ayırma Kararı Alınca Tema Grup'un Perakende Sektöründe Ceo Görevini Üstlendi. Küçük, Lc Waikiki, Lcw, South Blue Ve X-side Markalarının Geliştirilmesinden Ve Mağazalar Zincirinin Oluşturulmasından Sorumludur.

LC Waikiki'nin sahibi kim, sahibi kim?

LC Waikiki, aslen Fransız tasarımcı George Amoual ve ortağı tarafından Fransa'da kuruldu. Yabancı bir şirket olarak kabul edilmesinin ana nedeni budur. İki ortak, Fransızca'da "arkadaşlar" anlamına gelen "Les Copains"in baş harflerinden oluşan "LC" kısaltmasına ünlü Waikiki Plajı'nın adını ekleyerek LC Waikiki markasını oluşturdu. 1985 yılında Fransa'da kurulmuştur. Ama şimdiki sahibi değil. O bir Türk. LC Waikiki, Türkiye'de giyim sektöründe tüm dünyaya hizmet veren bir markadır.

LC Waikiki'nin sahibi kim, sahibi kim? LC Waikiki Türk mü?

1991 yılında Taha Grup, dünyada büyük bir marka olan ve satış cirosu yüksek olan LCW'nin Türkiye satış lisansını Tema Tekstil'e satın aldı. Böylece özellikle orta segment olarak adlandırılan bütçe grubu için Türkiye'nin yaygın giyim markalarından biri haline gelmiştir. Bu gelişmenin ardından 1997 yılında dünyadaki tüm LC Waikiki ortakları şirketi satma kararı aldı. Bunun üzerine Tema Tekstil, adını Tema Mağazacılık A.Ş. olarak değiştirdi. olarak değiştirildi. olarak değiştirildi. dünyadaki tüm LCW isimlerinin haklarını satın aldı. Böylece marka İstanbul merkezli bir Türk markası haline geldi.

Kim Kurdu: George Amoual

LC Waikiki'nin sahibi kimdir: Mustafa Küçük, Vahap Küçük, Halis Küçük, Şefik Yılmaz Dizdar, Leyla Dizdar, Ayşe Pürlen Dizdar, Pamir Güçlü Dizdar, Georges Amouyal, İsmail Hakkı Kısacık, Yalçın Çağlar, Murat Mısırlı, Muzaffer Mustafa İşçan, Muhammed Mazlum Yıldırım.

Zamanla nakış, baskı, etiketleme ve boyamaya yatırım yaptı. 1988 yılında Tema Tekstil'de Genel Müdür olarak görev yapan Mustafa Küçük, Tema Holding'de Genel Koordinatör olarak görev yaptı. 2000 yılında Taha Holding perakende ve üretim gruplarını ayırma kararı alınca Tema Grup'un perakende sektöründe CEO görevini üstlendi. Küçük, LC Waikiki, LCW, South Blue ve X-Side markalarının geliştirilmesinden ve mağazalar zincirinin oluşturulmasından sorumludur.

LC WAIKIKI ÇALIŞMA SAATLERİ

LC Waikiki hafta içi her gün saat 09:00'da çalışmaya başlar ve akşam kapanış saati olan 22:00'ye kadar kesintisiz olarak hizmet vermeye devam eder. Alışveriş merkezindeki mağazalar saat 10:00'da çalışmaya başlıyor ve akşam 22:00'ye kadar çalışmaya devam ediyor. LC Waikiki öğle yemeği molası vermez. LC Waikiki de Cumartesi ve Pazar günleri aynı saatler arasında açıktır. LC Waikiki ayrıca Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramların arifesinde 10:00-24:00 saatleri arasında açıktır. LC Waikiki çalışma saatleri illere göre değişiklik gösterebilir.

.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz