Fucidin krem ne işe yarar? İltihap Düşmanı! Fucidin krem nedir? Fucidin krem nasıl kullanılır? fucidin krem fiyatı?


Genellikle Ciltteki Aktif Bakterileri Öldürmek İçin Kullanılır, peki, Fucidin Krem ​​ne İşe Yarar? Fucidin Krem ​​nasıl Kullanılır? Fucidin Krem ​​fiyatı Ne Kadar? Fucidin Kremini Kimler Kullanmalı? Fucidin Kremin Yan Etkisi Var Mı?
Fucidin krem ne işe yarar? İltihap Düşmanı! Fucidin krem nedir? Fucidin krem nasıl kullanılır? fucidin krem fiyatı?

Uzmanlar Tarafından Yıllar Önce Akne Üzerine Piyasaya Sürülen Fucidin Krem, Sadece Eczanelerde Satılan, 20 Miligram Fusidik Asit Ve 0.04 Mg Butilhidroksianisol, Eksipiyan Olarak 111 Mg Setil Alkol İçeren Bir Antibiyotik İlaçtır.

Antibakteriyel Özelliği Bulunan Bu Krem ​​aynı Zamanda Etken Maddesi Sayesinde Bakterilerin Neden Olduğu Cilt Enfeksiyonlarını Da Kısa Sürede Yok Eder. Antibiyotik Olduğu İçin Sadece 20 Gün Kullanılması Tavsiye Edilen Bu Krem, Büyüme, Yara Ve Yanıklar, İltihaplı Egzama, İltihaplı İltihaplı Sivilce, Kıl Kökü İltihabı, Kıl Dönmesi Gibi Sorunların Tedavisinde Kullanılmaktadır.

Bakteri Veya Mantarlar Nedeniyle Tırnak Kıvrımlarında Meydana Gelir. Kullanılmış. Etkisini Ancak Düzenli Kullanımla Ortaya Koyan Fucidin Krem, Hem Antibiyotik Hem De Güçlü Bir İçeriğe Sahip Olduğundan Uzman Doktorunuzun Önerdiği Sürelerde Kullanılmalıdır.

 1. Yaralar
 2. Kesikler
 3. Yara İzleri
 4. Arı Sokmaları
 5. Hafif Yanıklar
 6. Sivilce İzleri
 7. Böcek Isırıkları
 8. Sivrisinek Isırıkları
 9. Sivilce Ve Akne
 10. Genital Siğiller(iğne başı büyüklüğünde, kabarcıklı ve pürtüklü yapıdadır)

Gibi Birçok Durumda Doktorlar Tarafından Özel Olarak Reçete Edilir.

Sosyal Medyada Ve Kadın Platformlarında Yayınlanan Fucidin Kreminin Yan Etkileriyle De Karşılaşabilirsiniz. Bunlar Kaşıntı, Yara, Sivilce Vb.dir. Uzman Doktorlar Genellikle Bu Kremlerle Hazırlanan Karışımları Önermektedir. Siz De Uzmanınıza Danışarak Bunu Doktorunuzdan Yapmasını İsteyebilirsiniz.

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır?

Kesinlikle Uzman Doktor Reçetesi İle Kullanılmaya Başlanan Bu Krem, Doktorunuzun Tavsiyesi Üzerine Sivilceli Bölgeye Günde 2 Veya 3 Defa Sürülerek Kullanılabilir. Genellikle Sivilce Oluşumunu Engellemek İçin Kullanılan Fucidin, Antibakteriyel Özelliği Sayesinde Hem Sivilceleri Yok Eder Hem De İleride Sivilce Oluşumunu Engeller. Kullanırken Göz Temasına Dikkat Edin Ve Açık Yaralara Uygulamayın.

Fucidin krem sivilce ve cilt yaraları için kullanılan bir kremdir.

Günlük ne kadar alacağınız kullanım kılavuzunda yazılacaktır ama bu bir tavsiyedir. Kremi veya merhemi, doktorunuzun önerdiği şekilde günde üç veya dört kez enfekte cilt bölgesine uygulayın. Doktorunuz genellikle kremi veya merhemi 7 ila 14 gün boyunca kullanmanızı isteyecektir.

 1. Krem veya merhem sürmeden önce ellerinizi yıkayınız.
 2. Enfekte cilt bölgesine ince bir tabaka krem veya merhem sürün ve nazikçe ovalayın.
 3. Doktorunuz tedavi edilen bölgeyi bir bandaj veya başka bir pansumanla kapatmanızı söylediyse, krem veya merhemi çok sık uygulamanız gerekmeyebilir. Doktorunuzun talimatlarına kesinlikle uyunuz.

 Ellerinizi tedavi etmiyorsanız, krem veya merhem sürdükten sonra ellerinizi yıkayın.
Özellikle yüzünüzdeki bir enfeksiyonu tedavi ediyorsanız, kremi veya merhemi gözünüze bulaştırmamaya dikkat edin. Yanlışlıkla gözünüze kaçarsa bol su ile iyice yıkayın.

Fucicort Nedir Ve Ne İçin Kullanılır?

Fucicort, Bir Antibiyotik (fusidik Asit) Ve Güçlü Bir Kortikosteroid (betametazon Valerat) Betametazon, Bakteri Üremesini Önleyen Fusidik Asit İçeren Kombine Bir Preparattır. Anti-inflamatuar Etkiye Sahiptir Ve Kaşıntıyı Azaltır.

Fucicort Cilt Hastalıkları Ve inflamasyona Karşı Kullanılır.

30 G'lık Tüplerde Tedarik Edilir.

Fucicort'u Kullanmadan Önce

Fucicort'u Aşağıdaki Durumlarda Kullanmayınız

• Bir veya daha fazla fusidik asit, betametazon veya diğer bileşenler aşırı duyarlılık
• Yüzde, özellikle burunda, yanaklarda ve alında kızarıklığın eşlik ettiği inflamasyon benzeri bir cilt hastalığı (rosacea)
• Burun ve ağız çevresinde kırmızı noktalar (perioral dermatit) eşliğinde inflamasyon
• Akne (sivilce) veya akneye meyilli alanlar
• Mantarlar, bakterilere veya virüslere bağlı cilt hastalıkları (örneğin, uçuk, zona veya suçiçeği)

Fucidin Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Karın Ağrısı, Nefes Almada Zorluk, Kurdeşen, Yüzde, Dudaklarda, Dilde Ve Boğazda Şişlik Varsa Hemen Doktorunuza Haber Vermelisiniz. Krem Kullanımına Bağlı Olarak Uygulanan Bölgede Yaygın Bir Yan Etki Bildirilmemiştir.

Fucidin krem ​​ve merhem yan etkileri
Aşağıdakiler, fusidik asit kremi veya merhemiyle ilişkili olabilecek yan etkilerden bazılarıdır.

Burada bir yan etkiden bahsetmek, onu kullanan herkesin onu ya da herhangi bir yan etkiyi yaşayacağı anlamına gelmez. İlaçlar insanları farklı şekillerde etkileyebilir.

Yaygın olmayan yan etkiler (100 kişide 1 ile 1000 kişide 1 arasında görülür)

 • Deri döküntüleri
 • kaşınan cilt
 • Uygulama sırasında ağrı, batma, yanma hissi veya ciltte kızarıklık
 • kontakt dermatit

Seyrek yan etkiler (1000 kişide 1 ile 10.000 kişide 1 arasında görülür)

 • kurdeşen
 • cilt kabarması
 • konjonktivit
 • Cildin, yüzün, boğazın veya dilin şişmesi veya nefes almada zorluk gibi alerjik reaksiyonlar. Fucidin krem ​​veya merhem kullanmayı bırakın ve alerjik reaksiyonunuz olduğunu düşünüyorsanız doktorunuza görünün.

Sonuç olarak, bu antibiyotik krem ​​tam anlamıyla bir anti-inflamatuar kremdir. Yazımızın sonuna geldik. Diğer yazımız olan Fito Krem nedir? Nasıl kullanılır? Yan etkileri nelerdir? Yazımız kesinlikle dikkatinizi çekecektir. Fucidin krem ​​ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen yorum bölümüne yorum bırakın.

Fucidin Krem Fiyatı Ne Kadar?

Mart 2021 İtibariyle Fucidin Krem ​​fiyatı 19,33 Tl'dir.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz