Bruh Ne Demek? Bruh Moment Kelimesinin Anlamı Ne Demek Türkçe


Türkçeye girmiş ve yerleşik olarak kullanılan günümüzde birçok farklı kelime bulunmaktadır. Bazen bu kelimeler ile yüz yüze kalınır ve ne anlama geldiği merak edilir. Bu kelimeler içerisinde bruh da yer verilmiştir. Peki, bruh ne demek? Sosyal medyada kullanılan bruh kelimesinin Türkçesi nedir? İşte bu konuda merak edilenler.

Daha çok bir ifade ya da belirti şeklinde anlatılabilecek olan bruh, özellikle kökeni İngilizceye dayanan bir anlam üzerinden değerlendirilir. Aynı zamanda bu ifade için bir kısaltma olduğunu da söylemek mümkün. Tabii artık bir karşılığı olduğu için kelime şeklinde ele alınır ve günlük yaşamda değerlendirilir.

Bruh Ne Demek?

Günlük yaşamda pek çok kişi bruh kelimesi ile karşı karşıya kalıyor. Bu bağlamda Bruh ne demek internet üzerinden çok fazla araştırılmaktadır. Genel olarak iki değişik anlamı üzerinden ele alındığını söylemek mümkün. Bunlardan biri İngilizcedeki brother kelimesinin kısaltılmış hali şeklinde söylenebilir. Diğeri ise aynı zamanda herhangi bir kaba ifade şeklinde de şaşkınlık anında Türkçede günlük yaşamda kullanılır.

Sosyal Medyada Kullanılan Bruh Kelimesinin Türkçesi Nedir?

Özellikle sosyal medyada kullanılan bruh kelimesini ne anlama geldiği merak ediliyor. Bu kelime İngilizce brother sözcüğü üzerinden türemiş bir ifadedir. İngilizcede brother ise, ‘Erkek kardeş,’ anlamına gelir. O yüzden daha çok kısaltılmış olarak bro ya da bruh biçiminde ele alınır ve dile getirilir. Bu bağlamda İngilizce üzerinde yerleşik şekilde Türkçede de özellikle sosyal medyada kullanılıyor.

Bruh Ne Anlama Gelir?

Bruh son yıllarda türeyen bir web akımlarından biridir. Kullanım amacı yaşanan duruma bakılırsa bir kaç şekilde farklılık gösterir. Genellikle ingilizce brother kısaltması olarak kullanılan bro tabirinin argo olarak kullanımıdır. Bro tabiri kardeş ve kardeşim anlamında kullanılıyor. Bruh ifadesi ise genelde utanç verici durumlarda kullanılan bir tabirdir. çoğu zaman kendi takımınızdaki kişiler bir hata yaptığınızda bruh yazarlar.

Bruh moment, rezil ve uranç verici bir durum yaşandığında kullanılan bir kalıptır. Bruh, ara sıra "şu harekete yaptığına bak" benzer biçimde bir anlam için kullanılabilir. Ek olarak "ah be kardeşim ne yaptın" dediğimiz durumlarda da kullanılır. Genellikle bu son konum için kullanıyorlar.

Bruh Moment Anlamı Ne Demek?

Online oyunlarda ve sosyal medyada sıkça kullanılan bruh moment kalıbı "Utanç verici an, rezil durum" manasında kullanılır

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz