Binance Nedir, Nasıl Kullanılır ? Nasıl Kayıt Olunur ?


Bitcoin tarihinde 11 sene geriye gitsek'de kripto para piyasalarının hemen hemen emekleme aşamasında olduğunu söyleyebiliriz. Bitcoin'e alternatif olan ve "Bitcoin Alternative" kavramının kısaltmasından türeyen "altcoin" kavramı ile hayatımıza giren diğer coinlerin çoğu henüz 1-2 yaşlarında. Hal bu şekilde olunca da bu altcoinleri emin bir şekilde satın almak ve saklamak için doğru bölgeler ile çalışmak fazlaca önemli. Piyasalar yeni olduğundan ülkeler ancak bu mevzuda kanun ve yönetmelikler çıkarıyor ve bu durumda küçük yatırımcıların rahatlıkla dolandırılmalarının önünü açıyor.
Binance Nedir, Nasıl Kullanılır ? Nasıl Kayıt Olunur ?

Bugün Dünya’da 6.000’den fazla altcoin mevcut ve bu altcoin’lere yatırım yaopanıza olana tanıdıkları olan binlerce borsa var. Bu karmaşa içerisinde hangi borsalarda muamele yapacağınızı düşünmek yerine ancak Binance’e üye olmanız fazlasıyla yeterli gibi gözüküyor.

Binance Nedir?

Binance, yukarıda bahsettiğimiz altcoinlerin ticaretini yapabileceğiniz Çin merkezli bir altcoin borsasıdır. 2017 yılında altcoinlerin değerinin oldukça hızlı arttığı bir dönemde piyasada olan talebe borsaları yetişemeyince üyelikler durdurulmak zorunda kalınıyordu. Bu çılgınlık dönemlerinde sağlam altyapısıyla üye alımına devam eden Binance Bugün dünyanın en büyük ve en güvenli altcoin borsası haline gelmiştir. Binance, Çin, Singapur, Malta, Avrupa ve Amerika'daki ofislerinde binlerce kişiye istihdam sağlıyor. Bu nedenle kripto para alanında ilk kez bir numaralı oyuncu konumundadır. Eğer yatırım yapacaksanız Binance üzerinden işlemlerinizi başlatmak en doğru karar olacaktır.

Binance Nasıl Kullanılır?

Eğer daha önceden internet üstünden Forex yahut hisse senedi işlemi yaptıysanız Binance’i kullanmak size son derece kolay görünecektir. Her borsada olduğu gibi coin’lerin takas ekranında alıcı ve satıcıların tutarları listelenir, defterin denge bulduğu fiyat ise spot fiyat olarak işlem görür. Sizde bu deftere alım veya satım emiri girerek istediğiniz coin’leri satın alabilirsiniz veya satabilirsiniz.

Binance kullanması için Kripto Emre’nin açıklayıcı videosunu seyredebilirsiniz:

Neden Binance?

Dünya’nın en büyük altcoin borsası olduğundan en yüksek işlem hacimlerine ve likiditeye haiz olan borsası olduğu için Binance’de işlemleriniz bir saniye bile almaz.

Hemen her zaman her tür coin’i alabilir veya elinizdeki coinlere alıcı bulabilirsiniz.

Bunun haricinde Binance borsasında listeleyeceği altcoin’leri de büyük bir dikkatle seçmektedir, böylece amacı dolandırıcılık olan coin’ler Binance’de bulunmaz.

Binance kullanıcılarının güvenliği için oldukça fazla mesai harcamaktadır ve bu alandaki en iyi borsalardan sayılmaktadır.

Geçmişte meydana gelen birkaç güvenlik açığı ve hack olayında da müşterilerinin hiç birini mağdur etmemiş ve tüm ziyanı cebinden karşılamıştır.

Binance Uygulamasında Nasıl Kayıt Olunur

1. Binance uygulamasını açın ve sol üst köşedeki [Giriş/Kayıt Ol] tuşuna tıklayın.

mceclip0.png

2. Talimatları izleyin ve hesabınız için kullanacağınız e-posta adresini ve şifreyi girin. Kullanım Koşullarını (TOU) dikkatle okuduktan sonrasında [Kayıt Ol] tuşuna tıklayın.

NOT:

 

  • Şifreniz, bir büyük harf ve bir rakam dahil olmak üzere minimum 8 karakter içermelidir.
  • Binance Global’e Üye Olmak İçin Tıklayın (https://bit.ly/3wzFk5W)
  • TRBinance’e Üye Olmak İçin Tıklayın (https://bit.ly/3hp53Jq)
  • Bir arkadaşınız tarafınca Binance'a kaydolmanız için yönlendirildiyseniz, Referans Kimliğini (isteğe bağlı) doldurduğunuzdan emin olunuz.
  • Binance Global’e Üye Olmak İçin Tıklayın (https://bit.ly/3wzFk5W)
  • TRBinance’e Üye Olmak İçin Tıklayın (https://bit.ly/3hp53Jq)

mceclip1.png

3. [Kayıt Ol] Düğmeye tıkladıktan sonra, kayan bir bulmaca doğrulama kodu göreceksiniz. Lütfen tamamlamak için kaydırıcıyı sürükleyin.

mceclip3.png

4. Bulmacayı tamamladıktan sonra belirttiğiniz adrese bir onay e-postası göndereceğiz. Lütfen 10 dakika içinde kaydınızı onaylamak için gelen kutunuzu kontrol edin.

mceclip2.png

Uyarı:Kendi hesap güvenliğiniz için, ilk kez oturum açtığınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) etkinleştirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. (Google 2FA veya SMS 2FA)
*İşlem yapmaya başlamadan önce KYC ve 2FA kimlik doğrulamasını tamamlamanız gerekebilir.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz