Ankara kulisleri hareketlendi! İşte gitmesine 'kesin' gözüyle bakılan bakanlar!


Ankara'da kulise yansıyan bilgilere göre gidecekler arasında üç isim öne çıkıyor. Bunlardan biri de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un durumu gibi görünüyor. İstifası yazılmaya ve çizilmeye başlandı ve bu güne kadar inkar edilmedi. Diğer iki isim ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Tarım ve Orman Bekir Pakdemirli.
Ankara kulisleri hareketlendi! İşte gitmesine 'kesin' gözüyle bakılan bakanlar!

kulislere Göre Akp'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başarısızlığın Faturasını Yüklemek İçin Üç Bakanı Gözden Çıkardı. Liste Çavuşoğlu, Akar, Soylu, Fidan Gibi İsimlere Uzanırsa İşin Rengi Değişir. Ankara’da Gidecekler Arasında Üç İsim Öne Çıkıyor. Bunlardan Biri Olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Durumu Kesinleşmiş Gibi. İstifası Yazılıp Çizilmeye Başlandı Ve Bugüne Kadar Da Yalanlanmadı. Diğer İki İsim Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İle Tarım Ve Orman Bekir Pakdemirli.

“Güçlü Türkiye” İllüzyonu 

birgün'den Zilan Akay İmzalı Habere Göre hem Koca’nın Hem De Pakdemirli’nin Bakanlıkları İçin Sıcak Günlerin Yaşandığı Bir Zamanda Görevden Alınması Beklenmiyor. Tüm Yandaş Medyanın Başarı Öyküsü Çıkarmaya Çalıştığı Bir Periyotta Bakanlardan Vazgeçilmesi Mümkün Değil. Üstelik “güçlü Türkiye” İllüzyonu Sürdürülürken Böyle Bir Değişlik Hiç Akıllıca Değil.

Erdoğan’ın Kafasındaki Çözüm

akp Sözcüsü Ömer Çelik’in Kendisine Sorulan Bir Soru Üzerine, “cumhurbaşkanı’mızın Takdirinde Bir Konu Bu. Ne Zaman, Nasıl Yapılacağı Tamamen Cumhurbaşkanı’mızın Takdiridir” Yanıtı Meselenin Gündemde Olduğu Ama Bugünden Planlanan Bir Şey Olamadığını Da Gösteriyor.

şurası Çok Açık; Erdoğan’ın Kafasındaki Kabine Değişikliği Bu İsimlerle Sınırlı Değil. Üstelik Koca Dahil Görevden Aldığı Anda Sorun Yaratacak Tek Bir İsim Bile Yok. Cumhur İttifakı Uzun Süredir Eriyen Seçmen Kitlesini Korumak İçin Çözüm Arıyor. İçeride Ve Dışarıda Atacağı Adımlar Erdoğan’ın Kafasındaki Çözüme Destek Verecek Nitelikte Olacak.

Ankara kulisleri hareketlendi! İşte gitmesine kesin gözüyle bakılan bakanlar!

"Özellikle Beş İsim Etrafında Ciddi Tartışma Yürüyor"

akp’lilerle Konuştuğumuzda Kabine Değişikliğinin De Bunun Bir Parçası Olarak Tasarlanacağı Anlaşılıyor. Eski Bir Akp’li Yöneticinin “sadece Kabineden Gidecekler Değil Geleceklerin De Ses Getirmesi Gerekiyor” Sözü Bu Anlamda Değerlendirilmeli. Akp Kulislerinde Bu Bağlamda Yapılacak Değişiklikle İlgili De İsimler Neredeyse Şekillenmeye Başladı. Özellikle Beş İsim Etrafında Ciddi Tartışma Yürüyor.

Süleyman Soylu: Akp İçinde Ciddi Rahatsızlığa Yol Açtığı Biliniyor. Erdoğan’ın Yenilenme Görüntüsünde İlk Gidecekler Arasında Yer Alıyor. Süleyman Soylu Kendisiyle İlgili Bu Durumun Farkında. Erdoğan Ve Akp Dışında Bağımsız Bir Tavır Sergilemeye Devam Ediyor.

Hakan Fidan: Soylu Sonrası Bakanlık İçin Adı Geçiyor. İçişleri Bakanı Olmazsa Da Kabinede Olacağı Yüksek Sesle Konuşulmaya Başladı.

Hulisi Akar: Etkisi Artıyor. Kabinede Güçlendi. Yeni Dönemde Daha Da Öne Çıkması Bekleniyor.

Mevlüt Çavuşoğlu: Uzun Süredir Erdoğan’ın Dış Politikasını Yürüttü. Değişen Dış Politika Ekseninde Sıkıntı Yaşayabileceği Konuşuluyor.

Berat Albayrak: Geri Dönmesine Kesin Gözüyle Bakılıyor. Ekonomi Yönetiminde Etkisi Devam Ediyor. Geniş Bir Kabine Revizyonunda Pozisyonun Resmileşmesi Bekleniyor.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz