amway kurucusu kimdir nerelidirAlticor ailesinin bir parçası olan Michigan merkezli Ada, 2013 yılında 11,8 milyar dolar (11,8 milyar dolar) yıllık net satış bildirdi. Türkiye'de ise yıllık net satış rakamı 179 Milyon TL oldu. Amway, dünya çapında yüzden fazla ülke ve bölgede iş yapıyor. Amway, 2006 yılında Deloitte tarafından ABD'deki en büyük özel şirketler arasında 114. sırada ve 2012 yılında Forbes tarafından en büyük küresel perakendeciler arasında 25. sırada yer aldı.

amway kurucusu kimdir nerelidir? Amway şirketi kime ait?

Amway, sağlık, güzellik, evde bakım ve ev teknolojileri dahil olmak üzere uluslararası müşterilere çeşitli ürünler sağlayan bir doğrudan satış şirketidir.

Amway şirketi kim tarafından kurulmuştur?

1959 yılında Jay Van Andel ve Richard DeVos tarafından kurulmuştur.

Amway, Türkiye'deki faaliyetlerine 1994 yılında başlamış ve Türkiye'nin önde gelen doğrudan satış şirketlerinden biri haline gelmiştir. Amway Türkiye Merkez Ofisi İzmir'dedir.

Richard DeVos

  1. Richard Marvin DeVos Sr. (4 Mart 1926; Grand Rapids, Michigan - 6 Eylül 2018; Ada, Michigan, ABD) tanınmış bir Amerikalı iş adamıydı. Amway'in Jay Van Andel (2000 yılında Alticor olarak yeniden düzenlenen şirket) ile kurucu ortağı ve Orlando Magic NBA basketbol takımının sahibidir.
  2. 4 Mart 1926'da Michigan'da Ethel Ruth (Dekker) ve Simon Cornelius DeVos'un çocuğu olarak dünyaya gelen Richard DeVos, Calvin Üniversitesi'nden mezun oldu ve II. Dünya Savaşı'nda görev yaptı. Dünya Savaşı'nda ABD Hava Kuvvetleri'nde görev yaptı.

Cumhuriyetçilere yaptığı cömert bağışlarla tanınan Ricard DeVos, Northwood Üniversitesi'nin mütevelli heyeti ve bir düşünce kuruluşu olan Ulusal Politika Konseyi'nin bir üyesiydi.

1983 ve 1992 yıllarında iki kez baypas ameliyatı geçiren Richard Devos'un Şefkatli Kapitalizm ve Kalbimden Umut: Yaşam İçin On Ders adlı bir kitabı vardı.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz