Advantan krem ne işe yarar? Advantan krem nasıl kullanılır? Advantan krem faydaları


İlacın etken maddesi Metilprednizolondur. Advantan Krem vücutta kızarıklık, şişme ve iltihaplanmaya neden olan kimyasalların etkilerini azaltan bir ilaçtır. Anti-inflamatuar, vazokonstriktör ve anti-alerji özelliklerine sahiptir. Alerjik ve Temas Kaynaklı Cilt İltihabı (Kontakt Egzama), Dayanılmaz Egzama, Bozuk Para Gibi Döküntü ile Kaşıntılı Cilt, Alerjik Cilt İltihabı (nörodermatit, Atopik Dermatit), Pediatrik Egzama, Sarı, Hafif Yağlı ve Kuru Kabuklar (Kızarık Deride Görünen Döküntüler) Seboreik Bacaklarda Varisli Damarlara Bağlı Egzama, Ani Başlangıçlı Egzama (Sinirlere Bağlı Deride Kızarıklık ve Kaşıntılı Kaşıntılı Kronik Cilt İltihabı) ve Sınıflandırılmamış Egzama (Maya) tedavisinde kullanılır. Advantan Krem Yüksek Su ve Düşük Yağ İçeriğine Sahiptir. Özellikle akut ve akıntılı egzama, çok yağlı ciltler ve vücudun açık veya kıllı bölgeleri için uygundur.
Advantan krem ne işe yarar? Advantan krem nasıl kullanılır? Advantan krem faydaları

Uzun Süredir Egzama İle Baş Etmeye Çalışanlar İçin Mucizevi Bir İlaç Olan Advantan Krem, Her Türlü Egzama İçin Uzman Doktorlar Tarafından Önerilen Bir Kremdir.

Etken Maddesi Metilprednizolon Olan Advantan Krem, Vücutta Kızarıklık, Şişme Ve İltihaplanmaya Neden Olan Kimyasalların Etkilerini Azaltan Uzman Doktorların Tavsiyesi Üzerine Alınan Bir İlaçtır.

Anti-inflamatuar, Vazokonstriktör Ve Anti-alerjik Özelliklere Sahip Olan Advantan Krem, Saçlı Derideki İltihabi Ve Kaşıntılı Deri Hastalığının Tedavisinde Kullanılmaktadır.

Tamamen Doktor Kontrolünde Kullanılması Önerilen Advantan Krem, Alerjik Ve Kontakt Dermatit, Akıntılı Egzama, Bozuk Para İle Ciltte Kaşıntılı Egzama, Alerjik Dermatit (nörodermatit, Atopik Dermatit), Çocuk Egzaması, Sarı, Hafif Kızarmış Ciltte Yağlı Ve Kuru Kabuklar.

Döküntü (seboreik Egzama), Bacaklarda Varisli Egzama, Ani Başlangıçlı Egzama (sinirsel Nedenlere Bağlı Olarak Ciltte Kızarıklık Ve Kızarıklık İle Seyreden Kaşıntılı Kronik Cilt İltihabı) Tedavisinde Ve Egzama (maya) Tedavisinde Reçete Edilir. Hiçbir Şekilde Sınıflandırılmamıştır.

Rosacea Ve Akne (akne Vulgaris) Tedavisinde Kullanılmaz.
 
Yetişkinlerde Tedavi Süresi 12 Haftadır; Bebeklerde Ve Çocuklarda 4 Haftayı Geçmemelidir.
 
Göz Ve Açık Yaralarla Temasından Kaçının.

Yüksek Su Ve Düşük Yağ İçeriği İle Bu Krem, Özellikle Akut Ve Dayanılmaz Egzama, Çok Yağlı Ciltler Ve Vücudun Açıkta Kalan Veya Tüylü Bölgeleri İçin Uygundur.

Bu Kremi Kesinlikle Uzman Doktorunuza Danışmadan Kullanmamalısınız. İçinde Alerjen Varsa Ciddi Sağlık Sorunlarına Neden Olur. Yetişkinlerde Tedavi Süresi 12 Haftadır; Bebeklerde Ve Çocuklarda 4 Haftayı Geçmemelidir.

Genel Bir Kural Olarak, Kortikosteroid İçeren Harici Olarak Uygulanan Müstahzarların Kullanımı Gebeliğin İlk Üç Ayında Kontrendikedir. Hamileyseniz Veya Hamilelik Şüpheniz Varsa Kullanmanız Önerilmez.

Advantan Krem Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Bu Kremi Uzmanınızın Önerdiği Şekilde Kullanmalısınız. Bunun Dışında Hastalıklı Cilde İnce Bir Tabaka Halinde Uygulayın Ve Nazikçe Cildinize Sürün. Günde Sadece Bir Kez Uygulamanız Yeterlidir.

Advantan Krem Fiyatı Ne Kadar?

Sadece Eczanelerde 30 Gramlık Tüplerde Satılan Advantan Kremin Fiyatı 12,33 Tl.

Advantan m losyon ne işe yarar?

Etken maddesi Metilprednizolon aseponat olan Advantan M Losyon, vücutta kızarıklık, şişme ve iltihaplanmaya neden olan kimyasalların etkilerini azaltan bir ilaçtır. Anti-inflamatuar, vazokonstriktör ve anti-alerjik özelliklere sahiptir. Advantan M Losyon, alerjik ve kontakt dermatit, dejeneratif egzama, yağlı egzama, tahriş edici egzama, bozuk para ile birlikte kaşıntılı ciltli egzama, alerjik cilt iltihabı (nörodermatit, atopik dermatit), döküntülerde sarı, hafif yağlı ve kuru kabuklar Deri döküntüleri (seboreik egzama), bacaklardaki varislere bağlı egzama, ani başlangıçlı egzama (sinirsel nedenlere bağlı olarak ciltte kabarcık ve döküntülerle seyreden kaşıntılı kronik cilt iltihabı) ve şiddetli güneş yanıklarının tedavisinde kullanılır. (güneş dermatiti).

Advantan Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler:

 • İlacın etken maddesine alerjiniz varsa; Kullanılması tavsiye edilmez.
 • Advantan Krem Egzama (maya) Tedavisinde Kullanılır.
 • Tüberküloz, çiçek hastalığı, suçiçeği, zona, uçuk ve virüslerin neden olduğu cilt enfeksiyonlarında ve aşılama sonrası yüzünüzde kızarıklık, şişlik veya kaşıntı, ağız çevresinde kızarıklık, kızarıklık veya cilt reaksiyonları varsa; Bu ilacı kullanmayın.
 • Rosacea (rosacea) ve akne (akne vulgaris) tedavisinde kullanılmaz.
 • Tedavi Süresi: Erişkinlerde 12 Hafta; Bebeklerde ve çocuklarda 4 haftayı geçmemelidir.
 • Gözlerinize Temas Etmeyin ve Derin Yaralar Açmayın.
 • Sistemik Mantar Enfeksiyonunuz Varsa; kullanmayın.
 • Advantan Krem ile tedaviye başladıktan sonra mantar, bakteri veya viral enfeksiyon gelişirse doktorunuza danışın.
 • Geniş cilt yüzeyine uygulamayın.
 • Tedavi edilen bölgeyi hava geçirmez şekilde kapatmayın veya bandajlamayın.
 • Çocuğun Bez Bölgesi Tedavi Ediliyorsa Dar ve Dar Bez Kullanmayın. Bebek bezlerini koyduğunuz alanı temiz ve kuru tutun.

İlacınızı kullandıktan sonraki ilk birkaç gün içinde durumunuz düzelmezse veya kötüleşirse derhal doktorunuza danışın.
Tedavi sırasında ciltte tahrişe neden olabilecek sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyaları, saç çıkarıcılar ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçının.
Advantan Krem Bebekler İçin Kullanılabilir.
Hamilelik ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Advantan Krem Nasıl Kullanılır:

 1. Bu ilacı doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmalısınız. Tedavi Sırasında Lütfen Doktorunuzun Talimatlarına Uyunuz.
 2. Hastalıklı cilde ince bir tabaka uygulayın ve cilde nazikçe ovalayın. Günde bir kez uygulanmalıdır.
 3. Yetişkinlerde Kullanım Süresi 12 Haftayı Geçmemelidir.
 4. Bebeklerde ve çocuklarda kullanım süresi 4 haftayı geçmemelidir.

İlacın Olası Yan Etkileri:

Karın ağrısı, nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişme gibi durumlarda doktorunuzu bilgilendiriniz.
Uygulama yerinde yanma hissi yaygın bir yan etkidir.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz