Açıklama geldi! İkinci el araba fiyatları düşer mi, ne olur?


İkinci el araçların fiyatlarının sürekli artması ve düşmemesi nedeniyle vatandaşlar ikinci el aracı yatırım aracı olarak kullanmaya başladı. Bu nedenle 2021 yılında ikinci el otomobil fiyatları nasıl araştırılacak. Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Başkanı Aydın Erkoç, ikinci el araç fiyatları ile ilgili açıklama yaptı.
Açıklama geldi! İkinci el araba fiyatları düşer mi, ne olur?

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Başkanı Aydın Erkoç, bayilerin yeni yıla yaklaştıkça yeni araç fiyatlarında yüzde 3 ila yüzde 10 arasında indirim yaptıklarını belirterek, "Yeni araçlara yönelik kampanyalar, araçların fiyatlarını da düşürecek. İkinci el araç satın almak isteyenler için uygun bir zamandayız. "dedi. Erkoç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yılın başından itibaren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının tüm dünyaya hızla yayılması ve araç arzındaki düşüşün fiyatlardaki artışla dengelendiğini söyledi. . Otomotiv şirketlerinin, salgın nedeniyle Haziran ve Temmuz aylarında artık verimli çalışabileceğini ifade eden Erkoç, yeni araç üretimine başladığını ve Eylül ayında Türkiye'ye satışların başladığını dile getirdi.Erkoç, yeni araç tedariğindeki zorlukların ve tedarikte yaşanan sorunların ikinci el araç fiyatlarını da etkilediğine işaret ederek, şunları söyledi: "Fiyatlarda artış oldu ama yıl sonu itibariyle sıfır araçta arz-talep dengesi sağlanmaya başlandı. Bu durumun ikinci el araç pazarına da yansıdığını ve bir denge olduğunu görüyoruz. Vatandaşlarımız tedarikte yaşanan zorluklardan dolayı yeni araç tedariğinde sıkıntı yaşadıkları için yüksek fiyatlarla ikinci el araç satın aldılar.Şu anda bayiler yeni yıl kampanyalarına başladı, yüzde 3 ile 10 arasında indirim yapıyorlar. Yeni otomobiller için yüzde. Yeni otomobil kampanyaları, ikinci el otomobil fiyatlarını da düşürecek. İkinci el otomobil almak isteyenler için uygun bir zamandayız.

"8 MİLYON ARAÇ SATIŞI BEKLENTİSİ

Kullanılmış araç fiyatlarının sıfır araç fiyatındaki değişimle belirlendiğini vurgulayan Erkoç, "Son dönemde dövizin istikrarlı bir şekilde hareket ettiğini görüyoruz. Bu nedenle sıfır araç fiyatlarında son döneme kadar herhangi bir artış olmayacak. Yıl sonunda ancak 2021 yılında salgının olumsuz etkilerinin devam etmesi, olası bir üçüncü dalga ve ekonomide yaşanabilecek aksaklıklar yeni araçların üretim ve tedariğinde zorluklara yol açabilir. Araç satın almayı düşünen vatandaşlarımız bu dönemi değerlendirebilirler.Düşen fiyatların yıl başına kadar artmadan devam edeceğini tahmin ediyoruz. Salgın nedeniyle ekonomide yaşanan zorluklara rağmen ikinci el otomobil sektörünün yıl boyunca talep gördüğünü belirten Erkoç, ikinci el araç sektöründe yıl sonuna kadar 8 milyondan fazla aracın satılmasını beklediklerini belirtti. . Erkoç, ikinci el araç talebinin de devam edeceğini kaydetti.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz