Frida Kahlo, Müzesi 48 Saatliğine Online Site İle Ziyarete Açıldığını duyuruldu !


20. yüzyılın belki'de en namlı ve meşhur kadın sanatçısı olan Frida Kahlo'nun evi öldükten sonra müze haline gelmiştir ve ziyaretçi ağırlıyordu fakat koronavirüs yüzünden Frida Kahlo Müzesi'ni ziyaret etmek isteyenler için 48 saatliğine sanal gezintilere açılmış oldu.
Frida Kahlo, Müzesi 48 Saatliğine Online Site İle Ziyarete Açıldığını duyuruldu !

Geçtiğimiz yüzyılın en önemli kadın sanatçıları arasında kabul edilen Frida Kahlo, dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip. Bu gizemli ve tutkulu kadına adanmış olan bir de müze bulunuyor. Frida Kahlo Müzesi, gerçek adıyla La Casa Azul adlı müze sanatçının bir dönem yaşadığı eviydi.

Frida Kahlo aslen büyük bir ressamdı. 1925’te geçirdiği kazanın ardından omurgası ve bacakları ağır hasar gören sanatçı, 1928 yılında ise yüzyılın en fırtınalı ve tutkulu aşklarından birini yaşayacağı Diego Rivera ile karşılaşmıştı.

Kahlo Müzesi internetten gezilebiliyor

kahlo müzesi

Frida Kahlo, genellikle kendi portreleri üzerinde çalışırdı. Yatağının başındaki aynadan yansıyan görüntüleri, Frida’nın tualinde ölümsüz birer esere dönüştürmüştü. sad 

Diego Rivera ile iki sanatçı olan çift 1929de dünya evine girerken, birlikte yaptıkları yolculuklarda PicassoKandinsky gibi isimlerle de tanıştılar. Bu iki sanatçı arasındaki aşk, Diego Rivera’nın baldızıyla ilişki yaşaması üzerine sonlandı ve ikili boşandı. 1940’ta ise tekrar evlendiler ve Kahlo vefat edene kadar beraber yaşadılar

Sanatseverlerin Meksika’da uğrak noktalarından biri, bu fırtınalı ve yaratıcı aşka ev sahipliği de yapmış olan La Casa Azul oldu. Aynı Zamanda Mavi Ev anlamına'da gelmekte bu ev, Ev şimdi 48 saatliğine internetten gezintiye açıldı.

Kahlo’nun hayatı 48 saatliğine dijital ortama taşındı

kahlo

Müze, 360 derece sanal turla gezintiye açıldı. Müzede 22 bin belge, 6500 fotoğraf, çok sayıda dergi, yayın, kitap bulunmaktadır. çok çizim ve tablo da müzede ziyaretçilerin karşısına çıkıyor fakat Frida Kahlo’ya ait eşyalar, oyuncaklar kıyafetler de müzede sergileniyor.

1904 yılında Kahlo’nun babası tarafından satın alınan ve taksit ödemeleri Rivera tarafından tamamlanan evi 48 saatliğine internetten gezmek artık mümkün.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz