2025’ten Sonra En Fazla İş İmkânı Sağlayacak Meslekler


Önümüzdeki 5 yılda hangi meslek grupları daha çok talep edecek? Bugün sizlere Slice.ca tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre 2025 yılında en çok talep görmesi beklenen meslek gruplarını sunacağız.
2025’ten Sonra En Fazla İş İmkânı Sağlayacak Meslekler

Kariyer planlarken genellikle mevcut koşulları değil, gelecekte hangi mesleklerin ön plana çıkacağını düşünürüz. Örneğin, yapay zeka ile ilgili kariyerler son yıllarda giderek daha önemli hale geldi. Kariyer planlaması her zaman geleceğe bakar ancak önümüzdeki yıllar bu konuda çok daha önemli görünüyor.

Dördüncü Sanayi Devrimi'nden bahsetmişken, Dünya Ekonomik Forumu, önümüzdeki 5 yıl içinde hangi iş sektörlerinin talebin azalacağını ve hangilerinin artacağını araştırdı. Araştırmaya göre önümüzdeki 5 yıl içinde otomasyon sektöründeki milyonlarca işe olan ihtiyaç ortadan kalkacak.

Bugün, “Slice.ca” tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre, 2025'ten sonra en çok talep edilmesi beklenen mesleklerden bazılarını size sunacağız. Hazırsanız sizi de listemize ekliyoruz.

2025 yılında ve daha sonraki yıllarda en fazla talep görmesi beklenen meslek grupları

uygulama geliştiricisi

Günümüzde her şey dijitalleşmeye devam ederken, bu noktada birçok faydalı uygulamayı görmeye başladık. Hızlanan teknolojinin de etkisiyle gelecek yeni ürünler göz önüne alındığında uygulama geliştiriciler uzun süre sağlam para kazanmaya devam edecek.

Pazarlama Analisti

Aynı ürünün birçok farklı versiyonu piyasaya çıktıkça bu ürünlerin pazarlama stratejileri önem kazanmaktadır. Pazarlama analistlerinin devreye girdiği yer burasıdır. Bu iş sektörünün önümüzdeki yıllarda çok daha önemli bir konuma yükseleceğini düşünebiliriz.

Bilgisayar ve Bilgi Sistemi Yöneticileri

Yeni teknolojilerin hayatımıza girmesiyle birlikte yeni iş alanlarında aranan kriterler de arttı. 2025 yılına kadar bilgisayar kullanmayı bilmeyen bir kişinin iş bulması son derece zor olacağı düşünülüyor. Özellikle tüm iş sektörlerinin bir şekilde bilgisayarlara bağlanacağı düşünülüyor.

Perakende İş Ortağı

Önümüzdeki yıllarda birçok işin robotlar tarafından yapılabileceği düşünülüyor. İnsanlar farklı meslek gruplarına kayacak. Bu meslek gruplarının başında perakende satış ortaklığı gelmektedir. Yakın gelecekte robotların devralamayacağı bu meslek, kişisel başarıya kıyasla büyük kazanımlar sağlayabilir.

Sağlık Yardımı

Sağlık çalışanları önümüzdeki yıllarda çok daha büyük bir sektör haline gelecek. Bu, önümüzdeki yıllarda en güvenilir işletmelerden birinin oluşmasını sağlayacaktır.

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

Müşteri hizmetleri temsilcileri hiçbir zaman dünyanın en yüksek maaşlı işi olmadı. Ayrıca uzun çalışma saatleri nedeniyle sürekli eleştirildi. Önümüzdeki yıllarda iş kalitesinin artıp artmayacağı bilinmese de 2025 yılından sonra da hayati sektörlerden biri olmaya devam edecek.

Kamyon Sürüşü

Masa başında oturmak istemeyen kişilerin rahatlıkla para kazanabileceği yerlerden biri de direksiyonda ağır yük taşımaktır. Taşımacılığın artmasıyla bu işin daha da önem kazanması bekleniyor. Yakın gelecekte sürücüsüz kamyonların ortaya çıkmasını bekleyebiliriz, ancak yakın gelecekte değil.

İstatistikçi

Geleceğin önemli mesleklerinden biri istatistik olacak. Muhasebecilerin yerini alması beklenen istatistikçiler, çatışmaların arttığı bir sektörde önemli bilgilerle fark yaratabilirler.

Güneş Fotovoltaik Yükleyici

Yenilenebilir enerjiye son yıllarda ciddi yatırımlar yapıldığını biliyoruz. Bu yatırımların büyük bir kısmı güneş enerjisine yapılıyor. Önümüzdeki yıllarda güneş panellerine olan talebin çok daha yüksek olması beklenirken, fotovoltaik tesisatçılarının yapacak çok işi var.

Rüzgar Türbini Servis Teknisyeni

Yenilenebilir enerjilerin bir diğer önemli temsilcisi de rüzgarlardır. Son yıllarda pek çok tepeye kurulu rüzgar türbinleri gördük. 2025 yılına kadar bu türbinlerin daha da artması ve düzenli servis gerektirmesi bekleniyor.

genel hemşire

Özellikle doktorların hastalara yetişemediği durumlarda çok önemli bir rol oynayacak olan pratisyen hemşireler, 2025 yılından sonra daha yaygın olarak çalışmaya başlayacak. Doktorlar gibi hastalıkları teşhis etmek için özel eğitim alan bu hemşireler pratisyen hekim olarak gösterilmektedir. Sağlıkta önemli bir adımdır.

Diş hekimliği

Aslında daha önce olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da tüm doktorlar aranmaya devam edecek ancak dişhekimlerinin iş başına gelirleri artacak ve gelecekte daha fazla kişiye hizmet verecekler.

Önümüzdeki 5 yılda bu meslek gruplarına ilginin artması bekleniyor. zengin olmak için bu listemizden birini seçmeniz gerekebilir, Kariyerinizi planlarken bu meslek gruplarını da göz önünde bulundurabilirsiniz. Tabii ki, bir mesleği sadece iyi para kazandığı için değil, aynı zamanda "sevdiğiniz" için de yapmanızı öneririz.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz